TOP Produkty

Kontakt z nami

Benzokaina


CAS No.: 94-09-7
Application: GMP, CEP, FDA


Benzokaina, anestezyna (łac. Benzocainum) – organiczny związek chemiczny, ester kwasu p-aminobenzoesowego (PABA) i etanolu stosowany jako środek znieczulający o działaniu miejscowym.

Gdy receptor bólowy jest stymulowany przez bodziec progowy, następuje otwarcie kanałów jonowych dla jonów Na+, które wnikają do neurolemmy zgodnie z gradientem elektrochemicznym. Powstaje potencjał czynnościowy, który podąża wzdłuż neurytów i który przez mózg interpretowany jest jako ból. Estry kwasu p-aminobenzoesowego blokują kanały dla jonów Na+ uniemożliwiając powstanie potencjału czynnościowego w komórce nerwowej.
Benzokaina, wraz z innymi estrami PABA, które wykazują podobne działanie anestetyczne, (np. prokaina) jest składnikiem wielu preparatów łagodzących ból, stosowanych zewnętrznie w postaci maści, pudrów, żeli itp., a także wewnętrznie, jako składnik tabletek lub aerozoli łagodzących ból gardła.

Warto wiedzieć o tym, że jest ona obecnie powszechnie dostępna, dzięki czemu każdy z nas może na własnej skórze przekonać się o wszystkich jej doskonałych właściwościach.

O niezwykłych właściwościach benzokainy każdy z nas może przekonać się samodzielnie – wystarczy zamówić jedynie odpowiedni dla siebie produkt! Benzokaina w takiej postaci może być niezwykle przydatna w wielu różnych sytuacjach.

Dokumenty do pobrania:
- Specyfikacja
- Certyfikaty